درباره بازو مرغ

بازوی کبابی مرغ دارای طعمی بسیار لذیذ و خوشمزه است و طرفداران بسیار زیادی دارد. گوشت بازوی ساده یک منبع غنی از خانواده ویتامین های b می باشد. ویتامین b می تواند به ساخت سلول های خونی و همچنین بالا بردن سوخت و ساز بدن و همچنین کاهش بیماریهای  قلبی عروقی کمک بسیاری کند. اگر شما جزو افرادی هستید که در طول روز فعالیت های بسیار زیادی دارند بهتر است در وعده های غذای اصلی خود از گوشت مرغ استفاده کنید تا تمام پروتئین و نیاز بدن شما در طول آن روز تامین شود.

وقتی به بخش‌های سالم مرغ فکر می‌کنید، احتمال کمتری دارد بال مرغ به ذهنتان خطور کند. البته اگر منظور از بال مرغ، نوع سوخاری شده‌ی آن باشد، درست فکر کرده‌اید اما بد نیست بدانید که بال مرغ پخته‌ شده و بدون مواد افزودنی را به راحتی می‌توان در یک رژیم غذایی سالم قرار داد.

ارزش غذایی

یک بال مرغ بدون پوست و استخوان ( ۲۱ گرم )، ۶.۴ گرم پروتئین در خود دارد. این مقدار برابر با ۳۰.۵ گرم پروتئین در هر ۱۰۰ گرم است.

همچنین هر بال مرغ حاوی ۴۲ کالری است که ۱۰۰ گرم آن ۲۰۳ کالری می شود. ۶۴ درصد این کالری از پروتئین و ۳۶ درصد از چربی می آید.

درست مانند ساق مرغ، بسیاری از مردم بال مرغ را نیز با پوست می خورند. یک بال مرغ همراه با پوست، ۹۹ کالری دارد. ۳۹ درصد این کالری از پروتئین و ۶۱ درصد آن از چربی می آید.

 

بازو مرغ

داریوش یادگار